Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Jozef Hrdlička

Predseda KSS Jozef Hrdlička dostal podmienečný trest (2008)

Jozef Hrdlička 58%

button ElectionsMeter.com

Na trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom na 13 mesiacov odsúdil v piatok tohto týždňa Okresný súd v Prievidzi predsedu neparlamentnej Komunistickej strany Slovenska (KSS) Jozefa Hrdličku za dopravnú nehodu, pri ktorej ťažko zranil 40-ročného chodca. Okrem toho mu na jeden rok zakázal viesť motorové vozidlo. TASR to potvrdil hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

 

Podľa jeho informácií sa vinník s prokurátorom dohodol na vine a treste, čo súd akceptoval. Nehoda sa stala ešte 16. júna 2007 v Handlovej v ranných hodinách. Hrdlička viedol svoje osobné motorové vozidlo Škoda Octavia. Pod vplyvom únavy sa u neho prejavil mikrospánok.

 

Vybehol na chodník, kde zrazil spomínaného chodca, narazil do pouličnej lampy a reklamného pútača. Handlovskej firme pritom spôsobil škodu za 10.000 Sk (330 eur). Tie si firma bude vymáhať v občianskom konaní.

 

Hrdlička (1977) bol poslancom Národnej rady SR v rokoch 2002 až 2006. Potom sa KSS vo voľbách do parlamentu nedostala a na zjazde KSS 25. novembra 2006 v Bratislave ho zvolili za predsedu strany.

 

HRDLIČKA: Verdikt prijímam s plnou zodpovednosťou

 

Zdravie a život sú pre predsedu neparlamentnej Komunistickej strany Slovenska (KSS) Jozefa Hrdličku najvyššími hodnotami. “Je pre mňa zadosťučinením, že chodec, ktorého som zranil žije a že mu neostali trvalé následky,” uviedol pre TASR.

 

Ako dodal, verdikt Okresného súdu v Prievidzi – trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom na 13 mesiacov prijíma s plnou zodpovednosťou. “Ročný zákaz vedenia auta plynie od autonehody, takže lehota práve uplynula v týchto dňoch,” vysvetlil predseda KSS.

 

Nehoda sa stala ešte 16. júna 2007 v Handlovej v ranných hodinách. Hrdlička viedol svoje osobné motorové vozidlo Škoda Octavia. Pod vplyvom únavy sa u neho prejavil mikrospánok. Vybehol na chodník, kde zrazil spomínaného chodca, narazil do pouličnej lampy a reklamného pútača. Handlovskej firme pritom spôsobil škodu za 10.000 Sk (330 eur). Tie si firma bude vymáhať v občianskom konaní.

 

Hrdlička (1977) bol poslancom Národnej rady SR v rokoch 2002 až 2006. Potom sa KSS vo voľbách do parlamentu nedostala a na zjazde KSS . 5. novembra 2006 v Bratislave ho zvolili za predsedu strany.

 

TASR

 

Zdroj: KRIMINOVINY.sk (12.7.2008)


bibi -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Slovakia > Politicians > Jozef Hrdlička
 
load menu