Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Ján Figeľ

FIGEĽ: Parlamentu by nemal určovať program susedný premiér

Ján Figeľ 17%

button ElectionsMeter.com

Predseda KDH Ján Figeľ nepredpokladá, že by poslanci za KDH v parlamente hlasovali za program mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorú iniciuje Smer-SD ako reakciu na oznámenie maďarského premiéra Viktora Orbána, že zahraniční Maďari dostanú volebné právo.

Na diskusiu o slovensko-maďarských vzťahoch, či riešenie niektorých tém súvisiacich s menšinami, podľa Figeľa nie je potrebná mimoriadna schôdza. "Ja myslím, že Slovensku a parlamentu by nemal určovať program susedný alebo iný premiér, ale my sami. A reagovať na interview alebo úmysly, aj keď zrejme vážne, mimoriadnou schôdzou, sa mi zdá neprimerané," vyhlásil Figeľ v relácii STV O päť minút dvanásť.

Predseda kresťanských demokratov ale pripúšťa, že chce diskutovať o veciach a najmä prijímaní rozhodnutí, či už zákonných alebo ústavných tak, aby pomáhali Slovensku byť suverénnym štátom a zároveň dobrou domovinou pre všetkých, ktorí tu žijú. "To chceme, k tomu sa hlásim," dodal Figeľ. Podľa neho ústavné orgány SR konajú, spomenul predsedníčku vlády, ministra vnútra, zahraničných vecí aj vládu ako celok.

Figeľ v STV pripomenul, že Smer-SD bol štyri roky vo vláde so SNS a ĽS-HZDS. "Aké vzťahy medzi Slovenskom a Maďarskom vytvoril? Boli zaťažené, problémové a myslím, že podiel na tom mala aj ko. lícia, ktorú spomínam," povedal Figeľ a dodal, že chceme mať seriózne európske vzťahy.

...

 

Zdroj: webnoviny.sk

 


jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Slovakia > Politicians > Ján Figeľ
 
load menu