Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
František Mikloško

Mikloško: Fico nás mentálne vrátil do komunizmu

František Mikloško 46%

button ElectionsMeter.com

ROZHOVOR - Pre Slovensko vraj bude užitočné, keď si vyskúša, ako vládne Robert Fico. Obáva sa však, že Smer sa snaží zabetónovať na osem rokov. Jeho vláda vraj bude rovnako deprimujúca ako normalizácia či mečiarizmus. A nabáda cirkev, aby sa nenechala oklamať Ficovou sociálnou politikou. Aktuálne.sk poskytol rozhovor poslanec KDH František Mikloško.
Robert Fico vládne pol roka. Aký je váš základný pocit?  

 
V prvom rade si treba uvedomiť, prečo strany bývalej opozície tak suverénne vyhrali voľby. 
Prečo?

        

František Mikloško         Autor: Pavol Urbi          Aktuálne.sk

Jednoduchšie vysvetlenie je, že ľudia sa za osem rokov nasýtili pravicovej vlády a chceli zmenu. Podstata je však v niečom inom: Slovensko nie je mentálne nastavené pravicovo.  
Pravica predsa vládla osem rokov. 

 
Áno, no len vďaka obrovským chybám, ktoré urobil Mečiar v rokoch 1994 - 1998. Výsledkom bolo, že k pravici sa pridala aj ľavicová SDĽ, aby spolu vyhrali voľby. V princípe však Slovensko potrebuje silného vodcu, ktorý zaňho vyrieši všetky problémy. Krajina je nastavená skôr sociálne, očakáva akési pohladenie. V skutočnosti sa pritom od volieb neudial žiaden zázrak.

 

Vláda však rozdáva na všetky strany.

 
To sú všetko len gestá. Vianočné príspevky dôchodcom aj zrušenie dvadsaťkorunáčok u lekára. Ficova vláda však neprijala nijaký významný zákon, o sociálnych otázkach hovorí len všeobecne. Napriek tomu bude zrejme úspešná, keďže krajina chce rýchle riešenia, a aj historicky inklinuje skôr k ľavici.
HSĽS, ktorá dominovala slovenskej politike v medzivojnovom období, je predsa označovaná za pravicovú stranu.

 
Napriek tomu si myslím, že Andrej Hlinka bol v zásade ľavicový politik. Jednak bol vodcovský typ, ktorý navyše zakladal družstvá, banky a podobne. Nie je náhoda, že dnešné KDH, ktoré je vnímané striktne pravicovo, má len osem až desať percent. Z hľadiska politickej s. úsenosti je však dobré, že tieto voľby vyhral Smer.
Prečo?

 
...pokračuje

 

http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clanek.phtml?id=223890


alexasa -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

 
load menu