Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
František Mikloško

František Mikloško sa v piatok žení

František Mikloško 46%

button ElectionsMeter.com

Starý mládenec a dlhoročný poslanec Národnej rady SR František Mikloško sa vo veku 60 rokov rozhodol vstúpiť do stavu manželského. Spoločné áno so svojou vyvolenou si majú povedať v piatok popoludní v jednom z bratislavských kostolov.

 

 František Mikloško už od piatka nebude starým mládencom.   Zdroj: TASR

 

Kto je však jeho vyvolená, nechcel prezradiť. "Muži po šesťdesiatke na takéto otázky neodpovedajú," povedal pre agentúru SITA Mikloško. Zároveň odmietol odpovedať aj na ďalšie otázky týkajúce sa jeho sobáša. 

Poslanec NR SR za Kresťanskodemokratické hnutie František Mikloško sa narodil 2. júna 1947 v Nitre. V roku 1988 bol jedným zo zvolávateľov známej Sviečkovej manifestácie. V politike sa začal angažovať v roku 1990 a o dva roky sa stal predsedom Slovenskej národnej rady. Členom Predsedníctva KDH sa stal aj v roku 1999. 

O Františkovi Mikloškovi sa vo všeobecnosti vie, že si nevytvoril vzťah k mobilným telefónom, hoci to bol práve on, kto s kolegyňou Dagmar Burešovou 12. septembra 1991 uskutočnili oficiálne prvý telefonický hovor v mobilnej sieti medzi Prahou a Bratislavou. Komerčná prevádzka mobilnej telefónnej siete v norme NMT 450 sa v ČSFR začala o tri dni neskôr. 

"Keď som prišiel na miesto činu, na stole som zbadal veľký kufrík, ku ktorému bolo pripojené slúchadlo. Vyzeralo to skutočne zaujímavo. Na mieste už boli pripravení novinári, fotoreportéri, všetky televízne a rozhlasové štáby, aby zvečnili môj prvý telefonický hovor s pani Dagmar Burešovou...," spomínal pred časom Mikloško. 

Pre košický Korzár sa ale Mikloško pred šiestimi rokmi vyjadril, že pravdepodobne nikdy nevstúpi do stavu manželského. "Už asi nie. Keby som bol milionár, tak by svadba mohla mať ešte pikantnú príchuť, ale pri mojej chudobe by to bolo chápané ako vypočítavosť, aby ma niekto doopatroval." 

Mnohí ho považujú za idealistu, ktorí sa ale dnes vo svete politiky presadzujú ťažšie ako pragmatici. František Mikloško je služobne najstarším poslancom slove. ského parlamentu. 

Zdroj: Webnoviny.sk

 

4. júla 2007 19:49

 

http://dnes.atlas.sk/slovensko/106231/frantisek-miklosko-sa-v-piatok-zeni


alexasa -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

 
load menu