Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Demokratik Toplum Partisi

Demokratik Toplum Partisi nerede duruyor?

Demokratik Toplum Partisi 44%

button ElectionsMeter.com

Doğru ve önemli bir adım atıldı, devlet Kürtçe televizyon kanalı yayına başladı: TRT 6
Yayın başlayınca ilk şaşıranlar Demokratik Toplum Partisi (DTP)
liderleri oldu, ne diyeceklerini bilemediler! PKK’nın memnun olmadığı ve karşı çıkın talimatı verdiği belliydi. TRT6’nın açılışında konuşma davetini kabul etmeyen sayın Ahmet Türk arkadaşlarından daha yumuşaktı: “Açılan televizyonun seçim yatırımı olmasını da istemiyoruz. Halkımızın her türlü sorunun da o kanalda anlatılmasından yanayız”. DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, “TRT’den Kürtçe yayınlarla Kürt sorunu çözülmez” diye mızıkcılık yaptı!  
Milletvekili Aysel Tuğluk, TRT6’nın “Kürtlerin demokratik ve kültürel haklarını tanıma anlamına gelmediğini” söyledi ve ekledi: “Bu halk kendi mücadelesi ile kendi televizyonunu kurdu”. Ne demek istedi acaba? Başka DTP’ liler de konuştular. Benim anladığım bir yerdeki kadın kolundan liderine kadar bütün DTP, PKK terör örgütünün, emrinde demeğe dilim varmıyor, etkisindedir! Bu durum, PKK’nın Türkiye’de yaşayan Kürtleri her konuda ve her zaman yönlendireceği inancına dayandığını sandığım bir bağımlılığı göstermektedir. Oysa, Türkiye’deki Kürtlerin PKK’nın politikalarına bağlılıkları bütün Kürtlerde aynı ölçüde değildir. Kürtlerin hepsi bir kalıba dökülmüş de o kalıptan çıkmış değillerdir. Kürtlerin içinde, PKK politikalarına irdelemeden ve tamamen uyan, irdeleyerek uymaya çalışan, politikalarını izleyerek bazılarına uyan bazılarını geçiştiren, Kürtler için tehlikeli bulduğu için ters bakan ve karşı olan kesimler vardır. Bu kesimler ne kadardır? Herkes soruya kendi cevabını, dostum Bekir Ağırdır’ın Radikal’de geçen hafta yayımlanan dizisindeki verilerden çıkarabilir. Benim anladığıma göre, Kürtlerin içinde PKK politikalarını irdelemeden ve tamamen kabul edenlerin sayısı, diğerlerinin dörtte biri çevresindedir. TRT6 bu oranı yükselten değil, azaltan etki yapacaktır.

.... /p>

 

Yorum / 05/01/2009

source: www.radical.com.tr

autor: TARHAN ERDEM

24.06.2009


alexasa -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

 
load menu