Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Cemil Çiçek

Onur Öymen Cemil Çiçek'i Kutladı

Cemil Çiçek 50%

button ElectionsMeter.com

 

CHP eski Milletvekili ve emekli büyükelçi Onur Öymen: "Cemil Çiçek'in PKK- Asala bağlantısını öğrenmiş olmasını kutluyorum."

CHP eski milletvekili ve emekli Büyükelçi Onur Öymen, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in PKK ile ASALA Ermeni terör örgütü arasında bir bağ olduğunu söylemesine ilişkin, Uğur Mumcu’nun bu ilişkiye 1980’de dikkat çektiğini vurgulayarak, “Aradan bu kadar yıl geçtikten sonra terör örgütlerinin bu bağlantısını öğrenmiş olmasını kutluyorum. Umarım ki, yakın bir zamanda bu terör örgütlerini hangi devletlerin desteklediğini de öğrenirler” dedi.

Onur Öymen, “TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TV 8'de Erkan Tan'ın programında PKK ile ASALA Ermeni terör örgütü arasında bir bağ olduğunu düşündüğünü söylemiş. Bazı gazeteciler bunu şok haber olarak veriyor. Oysa daha 22 Şubat 1985 tarihinde Cumhuriyet'teki yazısında Uğur Mumcu ne diyordu: ‘Ermeni terör örgütü ASALA ile Kürt terör örgütü PKK arasında 6 Nisan 1980 günü yapılan toplantıda eylem birliği kararı aldıkları, ‘Interview With Mihran Mihranian’ adlı kitapçığın 40. sayfası ile ‘Asala Interview’ adlı yayında (s.15) PKK ve ASALA’nın birlikte düzenledikleri basın toplantısının tutanakları yayımlanıyor” ifadelerini kullandı.

...

 

 

Enerji Gündem

28.12.2011 

Tüm makaleyi okuyun: www.enerjigundem.com

2011-12-29


amalia -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Turkey > Politicians > Cemil Çiçek
 
load menu