Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Cem Cengiz Uzan

Cem Uzan Hangi Başbakan'a Küfretti? ‎

Cem Cengiz Uzan 51%

button ElectionsMeter.com

 

Dönemin Başbakan’ının, televizyonunda bir programa çıkma teklifini kabul eden Cem uzan, daha sonra bu teklifi küfürlerle reddetmiş. İşte o isim ve yaşananlar…

Yiğit Bulut, Cem Uzan’ın bir siyasi lidere küfrettiğini yazmıştı. Güneş’ten Talat Atilla, o ismi açıkladı. İşte Atilla’nın yazısının ilgili bölümü:

Yiğit Bulut 11 Aralık 2011 tarihinde Gazete Habertürk’teki köşesinde, isim vermeden, ‘Uzan yapılanması bu ülkede, o dönemin başbakanı olan kişinin kapının önünde yolunu kesip, ‘Sen artık bu televizyonda yayına çıkamazsın s… g…’ diye küfür ettiğini yazdı ama bu olayın ne ayrıntısını, ne de o Başbakan’ın ismini verdi. Bulut bu olayla ilgili esasta doğru, ayrıntılarda eksik bilgilere sahip.

Bu olayın tüm bilgi ve ayrıntıları şöyle;
Cem Uzan’ın en kudretli olduğu, kızdığı zaman taş üstünde taş bırakmadığı yıllar.
Sahibi olduğu Star Grubu, Kepez Elektrik, İmar Bankası ve Telsim gibi varlıklarıyla büyük medya patronları dahil siyaset ve bürokrasiyi esas duruşa geçirdiği yıllar.
Star’dan evine, evinden Star’a özel helikopteriyle gidip/geldiği dönemler.

 

Dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz, Uzan’la ilişkilerini geliştirmek için, basın danışmanı aracılığı ile Star’da bir programa çıkmak istediğini iletir.

...

 

 

Tüm makaleyi okuyun: ekonomi-haber.com

2011-12-23


amalia -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Turkey > Politicians > Cem Cengiz Uzan
 
load menu