Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Béla Bugár

Bugár: Nechcem, aby Orbán zasahoval do politiky SR

Béla Bugár 31%

button ElectionsMeter.com

Maďarský premiér a predseda najsilnejšej strany Fidesz Viktor Orbán niekedy pôsobí dojmom, akoby sa svojimi vyjadreniami snažil ovplyvňovať diskusiu v slovenskej Národnej rade SR.

Zároveň svojimi krokmi často komplikuje situáciu strany Most-Híd, ktorý sa snaží reálne riešiť národnostné problémy na Slovensku. "Ja osobne si neprajem, aby Viktor Orgán takto zasahoval do zákonodarnej iniciatívy, či už nás, alebo parlamentu," povedal v sobotnej relácii TA3 V Politike predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

"Je signifikantné, že keď sa blížia parlamentné voľby, dva týždne predtým maďarský parlament prijme zákon o dvojakom štátnom občianstve, nacionalisti sa zobudili a viete, čo sa stalo," ilustruje príkladom Bugár.

Orbán marí kroky koalície

"Rokujeme o tom, ako zjemniť protizákon o štátnom občianstve, čo prijala ešte Ficova vláda. V tom momente poslanci za Fidesz hovoria o zjednotení maďarského národa. Hovorí sa o tom, že bude nejaká kampaň, aby sa ľudia hlásili a brali maďarské občianstvo," pripomenul.

"A teraz, keď rokujeme o jazyku menšín, čo si myslím, že je dôležitejší zákon ako volebný zákon, alebo hocičo v Maďarsu, lebo to sa týka občanov Slovenskej republiky, čo urobí Viktor Orbán? Povie, že dáme volebné právo."

 

...

Zdroj: aktualne.sk


jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Slovakia > Politicians > Béla Bugár
 
load menu