Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Béla Bugár

Enormné zaťaženie bánk nie je cestou, myslí si Bugár

Béla Bugár 31%

button ElectionsMeter.com

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár nevidí problém v tom, aby sa "rozmýšľalo" o zavedení bankovej dane, no návrh Smeru-SD zaviesť mimoriadne ročné odvody pre banky vo výške 0,73 percenta z vybraných pasív nepovažuje za dobrý.

"Keď enormne zaťažíme banky, minimálne časť záťaže presunú na občanov, na sporiteľov. To znamená, že znovu ťaháme peniaze z vreciek jednoduchých občanov. Ja si nemyslím, že toto je schodná cesta," vyhlásil v diskusnej relácii Slovenskej televízie (STV) O päť minút dvanásť.

Zavedenie bankovej dane bolo súčasťou balíka troch návrhov, o ktorých chcel Smer-SD rokovať na mimoriadnej schôdzi, ktorá vďaka koalícii ani nezačala. Smer navrhoval tiež zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na 19 percent, obnoviť zníženú sadzbu DPH vo výške šesť percent na tzv. predaj z dvora a zabrániť privatizácii teplární. Ako Bugár pripomenul, tieto návrhy sú s. uacute;časťou programu riadneho rokovania Národnej rady SR, ktoré začne v utorok 22. marca, preto mimoriadna schôdza nemala zmysel.

...

Zdroj: webnoviny.sk


jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Slovakia > Politicians > Béla Bugár
 
load menu