Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Anna Belousovová

Maďarská delegácia odišla z rokovania výborov V4

Anna Belousovová 58%

button ElectionsMeter.com

Maďarská delegácia sa odmietla podpísať pod deklaráciu, ktorú v piatok mala prijať spolu s ostatnými zástupcami výborov pre ľudské práva parlamentov V4, Bulharska, Rumunska a Čiernej Hory na stretnutí v Bratislave.

Z rokovania odišla predčasne po tom, ako zvyšní účastníci zasadnutia odmietli do vyhlásenia zapracovať jej požiadavky. Zástupcovia výborov deklaráciu prijali aj bez Maďarska.

Po rokovaní to dnes uviedla šéfka slovenského ľudskoprávneho parlamentného výboru Anna Belousovová.

"Maďarská delegácia odišla z rokovania predčasne kvôli nesúhlasu s textom a s tým, že ostatní účastníci neboli ochotní akceptovať všetky návrhy tak, ako ich maďarská delegácia predložila," priblížila Belousovová. Predčasný odchod maďarských zástupcov svedčí podľa nej o spôsobe maďarskej politiky.

"Politiky nátlaku, urazenosti či vydierania," uviedla. Upozornila, že keď sa zídu zástupcovia výborov siedmich krajín a delegáti šiesti z nich sa dokážu dohodnúť a nesúhasí len Maďarsko, tak chyba nebude vo väčšine.

"Chyba bude v postupe maďarskej politiky," uzavrela Belousovová.

...

 

Zdroj: aktual ne.sk

 


jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

 
load menu