Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Andrzej Orzechowski

Orzechowski: Lotnisko to największa szansa dla Kętrzyna

Andrzej Orzechowski 36%

button ElectionsMeter.com

Powiat Kętrzyński nie ma swojego posła. Kolejne wybory w demokratycznej Polsce pokazują jak trudno przebić się politykowi z naszego regionu. Musimy więc wśród "obcych" posłów szukać sojuszników Kętrzyna i powiatu. Przedstawiamy Państwu posła Andrzeja Orzechowskiego (PO), mieszkańca Ełku, który dzisiaj gościł w Kętrzynie, podczas którego spotkał się z lokalnymi przedsiębiorcami oraz działaczami Paltformy Obywatelskiej. Pan poseł przyznaje, że Kętrzyn jest bardzo ładnym, zadbanym, mazurskim miastem i stolicą silnego powiatu. Z kętrzyńskich produktów konsumuje kętrzyński majonez, bo jego zdaniem jest on najlepszy w kraju. Ceni sobie płaszcze kętrzyńskiej Warmii, które też nie mają sobie, zdaniem posła, równych w kraju. Rozmawiamy z Andrzejem Orzechowskim dzień po uroczystościach związanych ze 100-dniówką rządu.

 

- A jakie Pan poseł widzi szanse rozwoju dla powiatu kętrzyńskiego?
- Największych szans rozwoju Kętrzyna i powiatu upatrywałbym w lotnisku. Trochę szkoda, że nie można było zrobić w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 3 czy 4 mniejszych lotnisk w naszym województwie. Niestety, wymogi były takie, aby było jedno duże - regionalne i stąd te mniejsze projekty, przynajmniej na razie nie znalazły uznania.

- Z czym jeszcze kojarzy się Panu Kętrzyn?
- Kętrzyn to również wspaniałe stado ogierów z zabytkowymi obiektami. Kętrzyn to również bardzo sympatyczni i przyjaźnie nastawieni ludzie. Kętrzyn to także starosta Tadeusz Mordasiewicz, który aktualnie zarządza powiatem. Muszę przyznać, że ze strony żony mam trochę rodziny w powiecie kętrzyńskim, dlatego tu często jestem zupełnie prywatnie. Pamiętam, że całkiem niedawno byłem na małej, ładnej plaży w okolicach Kętrzyna. Było naprawdę sympatycznie.

...

 

04.04.2008

Rozmawiali: Jarosław Żukowski, Jarosław . żański

source: Kentaki.pl


2009-05-21


taktek -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

 
load menu